5. kolo SK ZD Pojbuky - Spartak Choustník 1:2

5. mistrovské utkání: 21.9.2014 od 14:00h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - Spartak Choustník  1:2(0:1)
Rozhodčí: Štanzl
Diváci: 70
Pachta - Papež, Rathouský, Šenigl, Dvořáček - Melichar, Grof (61. Novotný II), Černý, Novotný I (73. Filip)- Volf J. (45. M. Křepelka),
 Bočan

V dalším utkání jsme na domácím hřišti hostili tým Choustníka. Začátek zápasu byl z obou stran oťukávaná ve středu hřiště, poté ovšem domácí převzali inciativu. První vážnější šanci si vytvořili domácí v 20. minutě, kdy po rohovém kopu hlavičkoval Černý, ale brankář hostí jeho hlavičku s problémy dokázal zneškodnit. Hosté se mohli dostat do vedení v 24. minutě, kdy po zmatcích v obraně nedokázali prostřelit Pachtu, nebo když už ho překonali, tak za něj zaskočili obránci. V 32. minutě byl hostující hráč faulován před vápnem. Následnou střelu z přímého kopu pak famózní robinsonádou Pachta zneškodnil. Domácí stále drželi míč více na svých kopačkách, ale přechod do útoku byl velmi pomalý, nebo si nebylo vepředu s kým narazit, protože podpora záložníků byla mizivá. V 38. minutě se již měnilo skore, kdy se hostující hráč dostal za obranu, přehodil vyběhnuvšího Pachtu a pohodlně poslal míč do branky - 0:1! Domácí byli jak opaření a hned si koledovali o druhou branku. V 44. minutě poslal Melichar centr do vápna kde byl faulován Volf a rozhodčí bez váhání nařídil penaltu. Míč si postavil Martin Grof, ale branku trestuhodně minul a tak stav zůstal nezměněn. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1. Hned po změně stran v 47. minutě hosté odskočili na rozdíl dvou branek, když hostující útočník předběhl Dvořáčka a střelou na zadní tyč nedal Pachtovi šanci - 0:2! Domácí se poté snažili s výsledkem něco udělat, ale naráželi na výbornou obranu hostů. V 62. minutě šel důrazně za míčem Bočan, bohužel nikdo z jeho spoluhráčů nebyl poblíž branky na dorážku. V 73. minutě předvedli domácí pěknou akci, kdy M. Křepelka vyvezl míč, poslal ho na nabíhajícího Černého, ale jeho centr jen těsně netrefil na zadní tyči postavený Filip. Hosté v závěru rezignovali na útočení a hrozili jen z brejkových situací naopak domácí vrhli všechny síly do útoku. V 81. minutě vyslal Filip přihrávku na Křepelku, který postupoval sám na brankaře hostí, ale s šancí naložil prachbídně a zamotal se do kliček. V 87. minutě byl před pokutovým územím faulován Bočan a následoval přímý volný kop. Míč si postavil M. Křepelka a střelou přes zeď, která skončila v šibenici vykřesal pro domácí jiskřičku naděje na bodový zisk. V 90. minutě rozehrávali domácí míč z půlky všichni se nastěhovali před branklu hostí, ale míč se jim do branky po centru nepodařilo protlačit a tak si Choustničtí zaslouženě odvezli z Pojbuk všechny body. V příštím kole zavítáme na hřiště týmu z Vlastiboře, doufejme že dojde k zlepšení naší přechodové fáze do útoku a konečně vyválčíme 3 body.