6. kolo FC Dynamo Božejovice - SK ZD Pojbuky 1:2

6. mistrovské utkání: 28.9.2015 od 16:00h hřiště Božejovice
FC Dynamo Božejovice - SK ZD POJBUKY 1:2(1:1)
Rozhodčí: Šilhavý
Diváci: 45
Sestava:
Novotný II - Papež, Šenigl, Rathouský, Zich - Šedivý, Novotný I, Mikšík, Melichar - M. Křepelka, Bočan

V šestém kole jsme zavítali na hřiště Božejovic. Nazval bych ho spíše hrací plochou, protože jeho stav byl katastrofální. Ke všemu se přidal silný vítr, takže se dalo očekávat spíše bojovné utkání. To se také od začátku potvrzovalo, nejčastější situace, které by vystihovaly první poločas, byla pěší chůze pro míče za autovou a brankovou čarou. I když proti nám pracoval protivítr, snažili jsme se kombinovat a hrát balóny především po zemi, což bylo extrémně obtížné. Měli jsme víc ze hry, pouze ve vápně neměli naši útočníci dostatečnou podporu. Vypadlo to, že do kabin se půjde za bezbrankového stavu, ale jedna z našich rychlých kombinací a šikovný míč do vápna skončil dobrým zakončením znamenající stav 1:0. Chtěli jsme udržet výsledek do poločasu, ale Božejovičtí provedli rychlou akci zakončenou nechytatelnou střelou na zadní tyč. Museli jsme tedy dál tvrdě bojovat o vítězství. Čekal nás druhý poločas po větru a paradoxně to byli domácí, kteří nám začali působit nemalé problémy. Vyhrávali hlavičkové souboje a útoční hráči poté přímočaře podnikali protiútoky na naší bránu. Byli jsme zaskočeni, klesla naše kvalita na míči a jen skvělý výkon gólmana nás neposlal do negativního skóre. Postupem času tlak Božejovických otupil a začali jsme vystrkovat útočné růžky, ovšem i díky nekvalitnímu terénu se nám nedařila finální část akcí. I když byli domácí stále nebezpeční, očividně jim ubývaly síly a okének se objevovalo čím dál více. Když už se zdálo, že se rozejdeme smírnou remízou závar v pokutovém území znamenal naše vedení. Konečné skóre 1:2 jsme ke konci zápasu doslova ukopali a utaktizovali. Další 3 body nás katapultovali do horní části tabulky. Tyto body budou určitě cenné, protože na zdejším hřišti se nebude vyhrávat lehce.