6. mistrovské utkání: 30.9.2012 od 14:00h hřiště Pojbuky
B: 83. Černý - 1., 24. z pen. Perger, 12. Chramosta, 19. Chvojsík, 63., 72. Vašut
Rozhodčí: Novotný J.
Diváci: 50

Pachta - Procházka (74. Grof), Buřič (14. Volf F.), Rathouský, Šenigl (46. Kurka) - Papež, Mikšík, Novotný, Zich - Křepelka M., Černý

Podstoupili jsme doslova hororový zápas, na který bude potřeba co nejdříve zapomenout. První poločas nás soupeř přehrával s naprostým klidem. Toto utkání doslova kopírovalo náš domácí zápas s Makovem, pouze v opačném gardu. První gól padl z přímého kopu již v první minutě a předznamenal věci příští. Hráči soupeře velice umě kombinovali již na své vlastní polovině a rotací hráčů doslova rozebírali naši záložní řadu. Příčina byla především ve schopnosti hráčů hostů doplňovat zálohu celou obranou čtveřicí. Tam se vytvářelo předpolí k neustálému přečíslování našich halvů, kteří byli extrémně přetíženi. Bohužel místo toho, abychom se vrátili k našemu obvykle efektivnímu bránění od poloviny hřiště, postavení hráčů se rozprostíralo na obrovské hloubce a to byla další voda na mlýn hostů. Totální zmar nastal po zastavení hráče, který se hnal do samostatného úniku na brankáře naším kapitánem. Po prvním poločase svítil na tabuli stav 4:0 pro hosty, a aby toho nebylo málo, tak kromě kapitána jsme přišli o dva stěžejní hráče naší sestavy kvůli zraněním. Do druhého poločasu jsme nastoupili se záměrem udržet brankový stav v přijatelných mezích. V deseti jsme se stáhli na vlastní polovinu a tam čekali na případné chyby v rozehrávce soupeře. To se z části povedlo, bohužel hosté tuto taktiku po chvíli odhalili a jejich záložníci začali distribuovat jeden pas za druhý do kapsy za naší obrannou linií. Skvělá příležitost vyzkoušet si offside systém. Vystavovali jsme tedy hráče soupeře do postavení mimo hru, ale pouze se střídavými úspěchy. Z tohoto důvodu hosté přidali ještě dva góly a konečné skóre se zastavilo za stavu 1:6. Co k tomu dál dodat. Co nám obrovsky chybí je kontinuita. I soupeři se často diví naším výsledkům, a těžko najít pravou příčinu, protože každý zápas se objevují jiné neduhy. Momentálně by se dal označit za problém střed zálohy. Kdy především bývalý kapitán není schopen komplexního fotbalového výkonu. V obranné fázi velmi často propadá a útočná již není na takové úrovni. Proto by momentálně bylo lepší, kdyby v základní sestavě nastupoval hráč s komplexnějším přístupem, které určitě máme. Bohužel po dnešní ztrátě dvou pilířů naší sestavy a vykartování kapitána to budou mít trenéři s poskládáním sestavy na příští zápas velmi složité. Doufejme, že se mančaft pořádně semkne.