6. kolo SK ZD Pojbuky - SK Ratibořské Hory "B" 5:1

02.10.2016 01:57

3.10.2016

6. mistrovské utkání: 1.10.2016 od 14:00h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - SK Ratibořské Hory "B" 5:1(4:1)
B: 27. Novotný II z pen., 30. Bočan, 35. Melichar, 39. M. Křepelka, 79. Šedivý - 28. Růžička
Rozhodčí: Třešňák
Novotný II - Zich (67
. Filip), Melichar, Rathouský, Dvořáček - Šedivý, Michalanský, Mikšík, Grof (82. Kříž) - M.Křepelka, Bočan

6. mistrovský zápas se hrál s týmem Ratibořských hor. I když byli na toto utkání hráči natěšení, sešlo se několik omluvenek. Potřebovali jsme napravit zaváhání z minulého týdne, zvítězit a udržet se v kontaktu s čelem tabulky. Ze začátku zápasu byla hra velmi opatrná, nevěděli jsme s čím soupeř vyrukuje. Ratihory se snažili hrát konstruktivní fotbal a byli celkem silní na balónu. My jsme ovšem přidali na bojovnosti a fyzická hra dělala hostům potíže. Získávali jsme balóny kolem středového kruhu a rychle je distribuovali do předních linií. Po půl hodině byl ve vápně faulován náš hráč a tradiční exekutor opět strojově nedal gólmanovi šanci. Protivník ale vzápětí vyslal z hranice našeho velkého vápna střelu, která si našla místo u pravé tyče. To nás nabudilo ještě více, přidali na důrazu, a roztočili kolotoč přihrávek. Protivník na 15 minut vypadl téměř z role a to nám pomohlo vytvořit pohodlný brankový rozdíl. Druhý poločas už byl o poznání méně kvalitní, snažili jsme se především pohlídat pohodlný náskok. Držení míče bylo celkem vyrovnané, ale hra neměla takový spád a přímočarost. Čas ubýhal a nakonec se nám podařilo přidat pojistku. Pak už se utkání víceméně dohrávalo a připsali jsme si další důležité vítězství. V poslední době hrajeme rychlý přímočarý fotbal bez zbytečných kudrlinek. Jsme nebezpeční a dokážeme si vytvořit dostatek šancí. Přidali jsme však fyzickou hru a bojovnost, a doufejme, že nám forma vydrží co nejdéle.