6. kolo TJ ZD Vlastiboř "B" - SK ZD Pojbuky 1:7

6. mistrovské utkání: 27.9.2014 od 16:30h hřiště Vlastiboř
TJ ZD Vlastiboř "B" - SK ZD POJBUKY  1:7(0:1)
Rozhodčí: Kluzák st.
Diváci: 20
Pachta - Papež, Rathouský, Šenigl, Dvořáček - Melichar, Grof, Mikšík, L. Novotný I (60. L. Novotný II) -  M. Křepelka,
 Bočan

V zápase s Vlastiboří na jejich půde jsme potřebovali nutně naplno bodovat. I když by nás mělo být na zápasy cca 17, stále se scházíme v počtu, který sotva stačí vytvořit základní jedenáctku, což je velká škoda. Před zápasem jsme se po poradě s trenéry rozhodli, že změníme naší taktiku. Díra mezi zálohou a útočníky byla poslední dobou značná, tudíž jsme vysunuli presink na soupeřovu polovinu. To ihned přineslo své ovoce, obránci Vlastiboře neměli komu přihrát, případně jsme je nutili míče urazit na poslední chvili. Odkopy mnohokrát nesměřovali ani na naší polovinu hřiště, proto jsme získávali míče v nebezpečných prostorech. Díky presinku záložníků jsme byli ihned připraveni doplnit útok z druhé vlny a to se také dařilo. V prvním poločase jsme vyslali několik nebezpečných střel a vytvořili mnoho závarů před bránou soupeře. Bohužel jsme opakovaně zklamávali v koncovce, tudíž byl první poločas pouze 1:0 pro nás. Druhou půli jsme útočili do kopce. Již v přestávce jsme si jasně řekli, že v presinku nesmíme povolit, aby jsme nedali Vlastiboři šanci se nadechnout. Pokyn splněn bezezbytku. Soupeř ztrácel míčů čím dál víc a jelikož mu již docházeli síly, okénka v jeho defenzívě byla značná. Toho jsme začli využívat, šancí bylo tolik, že už nebylo v našich silách některou z nich neproměnit:) Po druhém gólu přišla totální smršť z naší strany, a Vlastiboř se čím dál více propadala do letargie. I když se jim podařilo alespoň snížit, obraz hry se nezměnil a díky tomu jsme protivníkovi uštědřili debakl 7:1. První tři body jsou na světě a musíme v těchto výkonech pokračovat. Jednalo se o výborný týmový výkon, samozřejmě nám ho protivník umožnil, ale změna v taktice přinesla svoje ovoce. Doufám, že v příštím zápase nabodobíme presink, který udělal naší hru kompaktní. Samozřejmě se jedná o riskantní variantu v případě, že si protivník umí poradit pod tlakem, ale tento styl by nám měl vyhovovat.