7. kolo SK ZD Pojbuky - SK Ratibořské Hory 1:2

05.10.2015 00:36

5.10.2015

7. mistrovské utkání: 4.10.2015 od 14:00h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - SK Ratibořské Hory "B" 1:2(1:1)
B: 39. Grof - 33. Říha, 80. Pechánek
Rozhodčí: Skalák
Novotný II - Papež, Šenigl, Rathouský, Zich (83. Dvořáček) - Šedivý, Novotný I, Mikšík, Melichar - M. Křepelka (62. Bočan), Grof

7. kolo jsme na domácím hřišti přivítali B-tým Ratibořských hor. Těm se zatím daří a okupují horní příčky tabulky. Poslední dobou máme stabilní výkonnost, takže bylo očekáváním, zda jí potvrdíme i tentokrát. Od začátku prvního poločasu se hrál vyrovnaný zápas. Soupeř přijel především se zabezpečenou obranou. Všichni jeho hráči se dobře pohybovali a zavírali nebezpečné prostory na své polovině hřiště. Střed pole byl tak velmi těžko průchozí, takže fungoval především jako distribuce balónů krajním hráčům. Tam byli oba týmy silné, většina nebezpečných situací vznikali v těchto prostorech. Několik centrů ze strany volaly po gólu a náš tým nastřelil z jasné pozice dokonce tyč. Nakonec se první z gólu radovali hosté. Okamžitě jsme však zapnuli do vyšších obrátek a pěknou akcí za pár chvil vyrovnali. Do konce poločasu již oba týmy nechtěli inkasovat. O poločase jsme se povzbudili,  a začali jsme diktovat tempo hry. Míče chodili rychle od nohou, kombinovali na vysoké úrovni a zatlačili jsme Hory do hluboké defenzívy. Ti hráli pořád velmi chytře a takticky, takže jsme museli hledat každou možnou skulinku k proniknutí jejich valu. Vytvářeli jsme si přesto šance, střeli svištěli kolem tyčí a nastřelili jsme břevno. Neúnavně jsme do protivníka bušili, až přišla souhra několika chyb na naší straně, kdy útočník soupeře dostal míč na zlatém podnose a nezaváhal. To byla pro nás velká rána. Nicméně do konce zápasu jsme bojovali alespoň o bod, Ratibořské Hory však již neinkasovali. Zápas byl velmi kvalitní, výkon z obou stran ocenili i diváci. Do konce sezóny nás čekající již hratelnější soupeři, takže tyto ztracené body určitě nahradíme.