8. kolo SK ZD Pojbuky - SK Červený Kůň Tábor 9:2

8. mistrovské utkání: 11.10.2015 od 14:00h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - SK Červený Kůň Tábor 9:2(3:1)
B: 6.,20.,38.,59. M. Křepelka, 47.,61.,66. Grof, 46. Šedivý, 76. Novotný II z pen. - 36. Veleba, 83. Hejra
Rozhodčí: Makovička st.
Diváci: 60
Novotný II - Papež, Melichar, Rathouský, Dvořáček - Šedivý (54. Černý), Novotný I, Mikšík, Zich(70. Kříž) - M. Křepelka, Grof

V 8. kole byly naši diváci svědky opětovně zajímavé podívané. Tým Červeného Koně se sice pohybuje na chvostu tabulky, ale trenéři nás dopředu upozorňovali že není radno nic podcenit. Opatrnost byla opravdu na místě. Od začátku zápasu jsme diktovali tempo hry, více jsme využívali postupného útoku než v minulých zápasech, přesto se náš gólman i nadále pokoušel o výkopy. Tím se naše hra zrychrovala a díky výbornému pokrytí balónu od účtočníků jsme rozvíjeli akce na útočné polovině. Začali padat góly a zkraje zápasu jsem pohodlně vedli 2:0. Soupeř ale rozhodně nehrál nějak špatně. Byl silný v osobních soubojích a po rychle vybojovaných míčích následoval kolmý balón za obranu. Útoční hráči Protivníka dostávali naší obranu pod tlak a jedna z brejkových situací vedla ke snížení stavu. Naštěstí jsme bleskově odpověděli a šli s pozitivním skóre do kabin. Dále jsme se udržovali v pozornosti abychom nedopustili kontaktní branku. Hned z kraje druhého poločasu jsme podnikli několik rychlých smrtících akcí, ve kterých hosté pouze stínovali a došlo k pohodlnému navýšení skóre. To rozdrtilo veškerý odpor a do konce utkání se hrál víceméně bezstarostný fotbal s množstvým nebezpečných situací, především u svatyně hostí. Diváci volali po desítce, ale zůstali jsme těsně před branami. Naši hráči dnes hráli zodpovědně a v druhém poločase přišlo sladké ovoce. V dalších zápasech nás čekají těžší soupeři, takže je potřeba neusnout na vavřínech...