9.3.2013 SK Horní Ves - SK ZD Pojbuky

10.03.2013 17:04

10.3.2013

2. přípravné utkání: 9.3.2013 od 20:00h hřiště UMT Pelhřimov
SK Horní Ves - SK ZD POJBUKY  2:2(1:0)
B:79. Buřič, 84. Mikšík
Rozhodčí: Praveček
Pachta - Papež, Rathouský, Grof, Šenigl - Zich, Mikšík, Buřič, Šedivý - Černý, Křepelka M.
Střídali: Filip, Říha Milan

Druhý přípravný zápas již měl nastavit zrcadlo naší výkonnosti. Uměla tráva v Pelhřimově byla kvalitativně úplně někde jinde, než ta táborská. Hrál se výborný fotbal. Náš tým byl očividně lépe připraven a mačkal protivníka jako citrón. Vytvářeli jsme si šanci za šancí a oponent se nastolenému tempu snažil přizpůsobit. Náš tým měl ale očividnou převahu a převyšoval soupeře v sehranosti a fyzické připravenosti. Neskutečným paradoxem ale bylo to, že protivník vedl po prvním poločase 1:0. O přestávce jsme se povzbudili a zakousli do utkání ještě s větším zaujetím. Nádherný fotbal doplněný množstvím zakončením ne a ne vést ke kýženému gólovému efektu. Zmar byl dokonán, když jsme inkasovali podruhé po ojedinělé brejkové akci. To nás však nepřibrzdilo a pokutové území protivníka bylo pod neustálou palbou. Musím přiznat, že tolik neproměněných šancí jsem dlouho neviděl. Ve chvíli, kdy to už vypadalo, že naše prokletí nebude zlomeno, napřáhl David Buřič před pokutovým územím a míč se třepotal v síti. To posloužilo jako dobrý návod pro spoluhráče a i další střela ze střední vzálenosti zapadla do brány. Konečný stav byl sice 2:2, ale podle obrazu hry měl zápas skončit naším minimálně 5-ti gólovým rozdílem. Dnes byla ozdobou především záložní řada, ale všichni hráči podali dobrý výkon. Pokud využijeme náš potenciál, sezóny se bát rozhodně nemusíme. Nicméně naše menší střelecká potence nás trápí již několik sezón a je potřeba na této herní stránce určitě zapracovat!