9. kolo Sokol Mladá Vožice "B" - SK ZD Pojbuky 2:3

21.10.2012 14:34

22.10.2012

9. mistrovské utkání: 20.10.2012 od 15:30h hřiště Mladá Vožice
Sokol Mladá Vožice - SK ZD POJBUKY 2:3(0:3)
B: 89. Sůva J., 90. Písařík - 30. Mikšík z pen., 37.,44. Buřič
Rozhodčí: Hanzal
Pachta - Procházka (75. Filip), Volf F. (46. Říha), Rathouský, Papež - Zich, Buřič (82. Grof), Mikšík, Novotný - M. Křepelka, Černý

Derby s Mladou Vožicí bývá často velmi zajímavou podívanou. I toto utkání nebylo výjimkou. Šlo o hodně, takže byl kádr domácích napěchován kvalitou a nepostrádal několik hráčů z A-týmu. Skvělé držení balónu, technická vytříbenost našeho soupeře nás donutila hrát na hranici agresivity s maximálním úsilím. To byl důležitý faktor k tomu, abychom ho dokázali udržet z kraje zápasu na uzdě. Kvalita utkání zároveň povznesla individuální výkony a hrál se skvělý tempo fotbal. Vožičtí sice drželi více balón, ale náš tým byl nebezpečnější díky rychlému řešení brejkových situací. Tento fakt také vedl ve 30. minutě k našemu prvnímu gólu z pokutového kopu, ba co více díky faulu brankáře na unikající hráče došlo k udělení červené karty. Domácí byli logicky opaření a náš celek převzal okamžitě iniciativu. Zvýšili jsme obrátky a do konce poločasu jsme přidali ještě dva krásné góly. Díky agresivní hře si však odnesli naši hráči menší či větší šrámy, které nás donutily k přeskupení na určitých postech, zároveň pro některé znamenaly výkonnostní omezení. Kvalita domácích byla velká, takže i v deseti stále byli schopni držet balón a zatlačovat nás do hloubi pole. Na druhou stranu jsme si vytvářeli velké množství brejkových situacích, jež některé měli mít gólové vyjádření. Zápas se chýlil ke konci a kdyby nedošlo k naší "standardní" chvilkové ztrátě koncentrace, závěr mohl být daleko klidnější. To ovšem nic nemění na tom, že jsme si odvezli cenné vítěztví. Dnes bych také nestandardně vyzdvihl některé individuální výkony. Krajní beci hráli nadprůměrně, gólman skvěle podržel v ošemetných situacích, Zich zaujal sprinterským výkonem, který nám dodával energii, a Černého šikovnost překvapila i hráče soupeře. Kdo však čněl nad všemi a je momentálně rozhodujícím faktorem pro úspěšnost našeho mančaftu je David Buřičů. Ostatní si určitě také zaslouží uznání, jakým způsobem zápas odmakali. Jen tak dál, takovými výkony můžeme směle vyhrávat s každým soupeřem.