9. kolo Sokol Želeč "B" - SK ZD Pojbuky 2:5

9. mistrovské utkání: 18.10.2015 od 15:30h hřiště Želeč
Sokol Želeč "B" - SK ZD POJBUKY 2:5(0:3)
B: 60. Kadlec, 63. Kukla - 5. M. Křepelka, 20. Rathouský, 32. Novotný II(pen.), 72. Bočan, 79. Zich
Rozhodčí: Císař
Diváci: 30
Novotný II - Papež, Šenigl, Rathouský, Buřič (59. Dvořáček) - Zich, Novotný I (46. Černý), Mikšík (6. Šedivý), Melichar (86. Filip)- M. Křepelka (46. Bočan), Grof

V 9. kole jsme zavítali na hřiště souseda v tabulce - Sokola Želeč "B". Začátek utkání patřil domácím, ale žádnou vážnější šanci si nevytvořily. V 5. minutě byl na hranici vápna faulován Grof a následoval přímý volný kop. K jeho exekuci se postavil M. Křepelka a poslal míč do branky - 0:1! V 11. minutě mohl navýšit vedení hostí Buřič, ale jeho hlavička nejdříve trefila břevno a pak ho vychytal domácí brankář. V 20. minutě zvýšil vedení hostí Rathouský, který postrestal faul na Zicha - brankář domácích si jeho nepříliš prudkou ránu srazil do branky - 0:2! Hosté byli po zbytek poločasu lepším týmem a domácí prakticky nepustily k ohrožení Novotného branky. V 32. minutě předvedli hosté krásnou akci, když Zich nezištně vysunul Grofa, který byl tváří v tvář brankaři, který ho ale v pokutovém území fauloval a rozhodčí pískl pokutový kop. Míč si postavil Lukáš Novotný II a se štěstím proměnil - 0:3! Domácí byli v tu chvíli zralý "na ručník", když se na ně valil útok za útokem. Kdyby poločas skončil 0:7 ve prospěch hostů nikdo by se nemohl divit. Do kabin se šlo za stavu 0:3 pro hosty. Do 2. půle oba týmy vystřídaly. Začátek 2. půle opět patřil domácím, kteří hráli jak vyměnění. Začaly vyhrávat souboje a byly nezpeční před hostující brankou. Jejich tlak mohl v 51. minutě otupit Šedivý, ale jeho hlavičku po Černého centru fantasticky zneškodnil domácí brankář. Domácím se povedlo snížit v 60. minutě, kdy se ranou z 25m prosadil Kadlec - 1:3. Hráči Pojbuk poté znervózněli a domácím se povedlo o 3 minuty později snížit na 2:3, když se ranou pod břevno trefil Kukla. V 69. minutě mohlo být vyrovnáno, ale míč z kopačky domácího borce skončil na břevně Novotného branky. V 72. minutě si vybojoval míč Bočan po Novotného výkopu a s přehledem uklidil míč do branky - 2:4! Po této brance tlak domácích upadl a hra se odehrával především ve středu hřiště. V 79. minutě pečetil skore na konečných 2:5 Zich, který se trefil přesně k bližší tyči. Domácí mohl v závěru snížit, ale domácí hráč mířil nepřesně. Rozhodči pak utkání ukončil a hosté si tak připsaly do tabulky důležité 3 body, které budou chtít potvrdit v domácím utkání s Dražicemi, které se hraje v neděli 25.10. od 14.00