14. kolo Sokol Stádlec - SK ZD Pojbuky 1:5

14. mistrovské utkání: 23.4.2017 od 17:00h hřiště Stádlec
B: 24. Samec - 34. Novotný II (pen.), 52. Bočan, 62.,82.,88. M. Křepelka
Rozhodčí: Panský
Diváci: 41
Novotný II - Papež, Rathouský, Melichar, Dvořáček (82. Buřič Dominik) - Šedivý, Zich, Mikšík, Grof - Křepelka M., Bočan (76. Filip)

Mistrovský zápas proti Stádleci jsme potřebovali povinné body. Hlavní rivalové z popředí tabulky vyhrávají, nesměli jsme tedy zůstat pozadu. Sestava oproti minule posílila, takže jsme mohli doufat v dobrý výsledek. Hřiště nebylo v ideálním stavu a museli jsme hrát obezřetně, abychom nezpůsobili zbytečné komplikace. Od začátku jsme převzali taktovku a protivník byl přitlačen na svojí polovinu. Drželi jsme balón a nechali soupeře běhat. Vzhledem k tomu, že disponuje především staršími hráči, dalo se očekávat, že mu postupně budou docházet síly. Vytvořili jsme si několik nebezpečných situací, ale domáci dokázali ve vápně vše vyřešit. Co jsme si nepřáli se stalo a soupeř z první nebezpečné brejkové situace lehce skóroval. Od té doby domácí ucítili šanci a začalo se na hřišti jiskřit, ožili i fanoušci. My jsme nepolevovali ve snaze stéci branku a po kontroverzní situaci jsme mohli kopat penaltu, kterou jsme s přehledem proměnili. To vyvolala reakci domácích, při které obdrželi červenou kartu. Poločas tedy skončil 1:1 a protivník hrál o deseti. V druhém poločase bylo třeba co nejvíce vstřelit uklidňující gól, což se nám povedlo a stav 2:1 domácí zlomil. Od té doby byl zápas jasně v naší režii, již se nehrálo v příliš velkém tempu a my v klidu přidávali další góly. Stav 1:5 mluví za vše. Odvezli jsme si povinné 3 body a stále bojujeme o čelo tabulky.