16. kolo SK ZD POJBUKY - TJ ZD Vlastiboř 2:2

07.05.2019 15:11

6.5.2019

16. mistrovské utkání: 4.5.2019 od 16:30 hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY  - TJ ZD Vlastiboř 2:2(1:1)
B: 38. Rathouský, 83. Šedivý - 14. Hrdlička, 47. Pícha
Rozhodčí: Pechánek
Novotný II  - Papež, Melichar, Filip (81. Novotný I) - Másílko, Mikšík - Šedivý, Bouška, Grof  - Křepelka M., Rathouský

Domácí utkání s vedoucí Vlastiboří sliboval výbornou podívanou. I když počasí nepřálo, hřiště bylo výborně připravené. Jelikož nás bylo jako do mariáše, bylo potřeba se především povzbudit. Hosté disponují výborným mančaftem a mají možnost šáhnout na lavici ke střídání, adekvátním hráčem. Zápas nabral obrovské tempo, oba týmy se snažili hrát fotbal s míčem u nohy, nasazením nešetřili, parádní podívaná pro diváky. Hosté sice vstřelili první gól, často drželi balón, ale v součinnosti jsme se jim vyrovnali a byli schopni rychle či postupným útokem ohrožovat jejich branku. Šance se střídali na obou stranách a do konce prvního poločasu jsme parádní akcí vyrovnali skóre. Po vstupu do druhé půle jsme dostali nepříjemný direkt, to náš výkon ale nesrazilo, ba naopak. Šloupli jsme do pedálů a hosté se měli co otáčet. Museli jsme ale držet zadní vrátka, individuální kvalita hostů byla očividná. Srdíčko rozhodlo a po chybě hostů ve vápně jsme ke konci zápasu srovnali skóre. Tempo fotbal nám ale ubral mnoho sil, a tak jsme se snažili utkání dohrát. Dělba bodů se podařila. Výborný výkon, především obrana zaslouží absolutórium. Proti silným soupeřům náš výkon vždy vzroste, ale umění je vyhrávat ošklivé zápasy. Doufejme tedy příště...