18. kolo Olympie Měšice - SK ZD Pojbuky 1:0

18.05.2014 15:43

19.5.2014

18. mistrovské utkání: 17.5.2014 od 16:00h louka Měšice
Olympie Měšice - SK ZD POJBUKY 1:0 (0:0)
B:
Rozhodčí: Blažek
Pachta - Papež, Rathouský, Šenigl, Dvořáček - Grof, Mikšík, Buřič, Filip - Křepelka M., Zich

Přijeli jsme do Měšic pro tři body ve velmi limitované sestavě. Potřebujeme sbírat body, abychom se udrželi v klidné části tabulky. Podmínky na fotbal nebyly zrovna ideální, velká zima, vítr a vytrvalý déšť. Do zápasu jsme ale v stoupili s odhodláním. Protivník se snažil hrát kombinační fotbal po zemi, ale jeho přihrávky často končili na našich kopačkách. Hráli jsme agresivně, více běhali, proto jsme se dostávali do nebezpečných brejkových situací. Při jedné z nich visel gól na vlásku. Od poloviny prvního poločasu jsme začli přebírat iniciativu a procentuální držení míče se přesunulo na naší stranu. Vytvořili jsme si ještě několik nebezpečných situací, ale bohužel bez efektu. Do druhého poločasu jsme posílili svoje odhodlání a protivník se praktick nedostával na naší polovinu hřiště. Ještě jsme přidali na agresivitě a na hřišti to chvílemi dosti jiskřilo. Mnoho zákroků i díky mokrému trávníku bylo na hraně. Tým Měšic musel často běhat bez míče a to se také projevilo na únavě, kdy již cca od 60 minuty braly hráče křeče. Dostávali jsme se na dostřel, ale naše počínání ve vápně je dosti trestuhodné. Buď nám chybí klid v koncovce, důraz, případně vše hraničí až s lehkovážností. Díky tomu si ani výhru nemůžeme zasloužit. I když jsme druhý poločas byli jasně lepší, jediný brejk a krásný gól v naší síti zápas rozhodl. Nezlomili jsme se, ale gól bychom dnes prostě nedali i kdybchom hráli další poločas. Porazili jsme se sami, proto je vítězství soupeře zasloužené. Rozhoduje se ve vápně a naše řešení, důraz a rychlost provedení je až příliš nefotbalová. Je to naše velká slabina, měli bychom si uvědomit, že lehkovážnost, s jakou přistupujeme k počínání ve vápně je stejně stejně trestuhodná, jako jakákoliv jiná individuální chyba. Co bych dál vytkl v našem přístupu jsou neustálé negativní komentáře ať už mezi námi, tak směrem k rozhodčím a soupeři. Všichni by si měli šáhnout do svědomí, protože takto se správný tým neprezentuje.