19. kolo Sokol Košice - SK ZD POJBUKY 0:9

19. mistrovské utkání: 26.5.2019 od 17:00 hřiště Košice
B: 7.,59.,80. Šedivý, 26.,76. Rathouský, 48.,62. M. Křepelka, 30. Bouška, 86. Másílko
Rozhodčí: Smetana
Diváci: 50
Sestava:
Novotný II  - Papež, Melichar ml., Melichar st. - Másílko, Novotný I - Šedivý, Bouška, Mikšík - Křepelka M., Rathouský

Závěr sezóny se blíží, zavítali jsme na hřiště Košic, které měli otestovat náš dobrý výkon z minulého zápasu. Bohužel opět jsme se sešli v tristním počtu, takže na hřiště musel nastoupit i kvalitní matador z rodu Melicharů:) Zvolili jsme stejnou taktiku jako v minulém mači, i vzhledem ke kvalitě hřiště by bylo bláznovství bezhlavě útočit. Tempo zkraje zápasu nebylo oslňující, díky dusnému klimatu, od obou soupeřů. Nicméně, fakt, že jsme si počkali na mnohdy zoufalé průniky a ztráty sil Košic, byla voda na náš mlýn. Kompaktní blok, za hranicí středové linie byl téměř neproniknutelný a i když domácí vyvinuli iniciativu, chyběli jim následně síly k obraně. Po ztrátě jsme dobře přenášeli balóny, zároveň jakákoliv skulinka, vedla k průnikové přihrávce. Poločas 0:3. Domácí nebyli schopni zachytávat změny tempa hry . Ve druhém poločase mohli pouze získat. Nepoučili se.45 minut se zvrhlo ve vraždění jehňátek. Košičtí občas kousli, ale v množství našich šancí se jednalo pouze o labutí píseň. Nikdo z našeho týmu si nehonil ego, stále jsme fungovali pospolu a skóre začalo narůstat. Postupem času odpor Košic téměř odpadl a mohli jsme si v klidu zastřílet. Perfektní zápas bez hluchých míst ale zároveň výborně takticky zvládnutý. Možná nebyl výkon soupeře optimální, ale je potřeba odhlédnout. Pokud takto bude fungovat součinnost všech řad, ego jde stranou, jsme tým s kvalitou, co může porazit každého. A i matadoři si užijí svou chvíli S/slávy:)