22. kolo Sokol Sudoměřice u Bechyně - SK ZD Pojbuky 2:2

22. mistrovské utkání: 31.3.2018 od 16:00h hřiště Sudoměřice u Bechyně
Sokol Sudo. u Bechyně - SK ZD POJBUKY  2:2(1:1)
B: 42. Štencl, 67. Majerik z pen. - 16. Bouška, 63. Grof
Rozhodčí: Bartůněk
Diváci: 20
Novotný II - Dvořáček, Zich, Papež  - Novotný I, Mikšík - Másílko, Bouška, Šedivý - M.Křepelka(65. Bočan), Zamrzla (53. Grof)

První soutěžní jarní zápas jsme zavítali na hřiště Sudoměřic. Všechno nejhorší co se mohlo udít se splnilo. Hriště, které samo o sobě má velmi "zajímavé" parametry pokropila brutální dešťová přeháňka, takže podmínky byli na hranici regulérnosti. Celý první poločas jsme udávali tempo zápasu, drželi jsme se na polovině soupeře a snažili kombinovat. To byl sám o sobě těžký úkol, především první dotek byl nevyzpytatelný. Ač jsou domácí na posledním místě tabulky, hráli velmi chytře, na účtočných postech měli velmi rtuťovité a fyzicky vybavené hráče. Postupným útokem jsme se snažili rozebrat obranu, ale každá ztráta byla extrémně nebezpečná, jelikož domácí hráli na velké hloubce. Při získání balónu okamžitě distribuovali míče kolmo dopředu a neustálé návraty přes celé hřiště nás velmi vyčerpávali. I přesto jsme si dokázali vytvořit mraky šancí, vedli jsme 1:0, ale na konci poločasu jsme nedůrazností vedení ztratili. Druhý poločas jsme v první části domácí zmáčkli ještě silněji, ti v podstatě pouze odkopávali balón a z tlaku jsme nakonec vytěžili 2. gól. Za pár minut ale rozhodčí v našem vápně odpískal sporný střet a Sudoměřice srovnali z penalty. Jelikož byla polovina hřiště úplně namraky pohyb ukrajoval z našich fyzických sil, do konce zápasu se hra vyrovnala se šancemi na obou stranách, žádná nevyužita, došlo tedy k remíze. Opravdu smolné. Pozitivem byl skvělý výkon Boušky, který dokáže s klidem rozdělovat finální balóny v poslední třetině hřiště. Roky nám takový hráč chyběl, kvalita naší hry se posunula o úroveň výše a věřím, že to bude mít velký vliv na naše výsledky. Hlavně proměňovat šance....