3. přípravné utkání: 18.8.2018 od 15.00 hřiště Pojbuky
SK ZD Pojbuky - Sokol Želeč "B"  4:3(3:1)
B: 11. Bouška, 24. Rathouský, 41. Šedivý, 78. Křepelka - 7.,71. Froněk, 73. Herma
Diváci: 10
Novotný II - Papež, Melichar, Rathouský, Šimák - Grof, Mikšík - Másílko, Bouška, Šedivý - Křepelka

Bláznivý zápas. Staříci se začínají v našem mančaftu rozehrávat:) Tristní účast byla taková, že nás musel podpořit tým Želče, abychom začali utkání 10 na 10. Hosté odzačátku předváděli svůj kombinační fotbal, nezbývalo než hrát chytře, týmově, brejkově. Běhali jsme dobře u sebe, kvalitně vykrývali prostory. Sil bylo v úvodu dost. Želečtí chtěli vše vykombinovat do prázdné kasy. Většinu hráčů vrhli do útoku, což při ztrátě znamenalo pro naše rtuťovité hráče živnou brejkovou půdu. To se vyplácelo a s maximálním nasazením jsme vyhráli první poločas. Do druhého odpadl z naší sestavy další hráč, vražedná kombinace vzhledem ke kvalitě hostů. Stále jsme dokázali s vypětím všech sil kolem vápna zachytávat nebezpečné situace, ale rozhodně měl protivník více šancí. Vyrovnal, ale byli jsme nebezpeční a komplikovali situaci. Co se nestalo? Zranění na naší straně a v 9 jsme dohrávali zbytek zápasu. V perném počasí v 9 s nesehranou sestavou jsme ze sebe vyždímali zbytek sil a po 2 stoprocentních šančí jsme jednu využili. Stav 4:3 s kvalitním soupeřem za takových okolností, klobouk dolů před všemi hráči v našem týmu. Doufejme, že si soudržnost a nasazení přeneseme do 1. mistrovského zápasu!

13.8.2018

2. přípravné utkání: 12.8.2018 od 15.00 hřiště Hořepník
Sokol Hořepník - SK ZD Pojbuky  4:3(3:1)
B: 37. Šedivý, 73. Křepelka z pen., 77. Zich
Diváci: 40
Novotný II - Papež, Melichar, Rathouský, Zamrzla - Šedivý, Mikšík, Novotný I, Grof - Křepelka, Praveček
Střídal: Zich

Dovolené probíhají a tentokrát jsme přijeli do Hořepníka s torzem naší sestavy. Náš obdiv musí sklidit Jarda i Sláva, kteří se v letitém věku museli bít se rtuťuovitými chlapci soupeře. Staříci nehráli vůbec špatně:) Je však těžké hrát svojí hru ve chvíli, kdy vám chybí několik hráčů ze základu. První poločas nabídl mraky nevynucených chyb, jak ze strany Hořepníku, tak naší, šance se sice rodily, ale byly důsledkem především nedostatečné kvality. Domácí disponovali výbornou agilitou, takže, každá naše "hloupá" ztráta smrděla rychlým brejkem. My jsme se snažili kombinovat a postupně prokousávat, což se nám dařilo se střídavými úspěchy. Do druhého poločasu jsme nastoupili s mankem, soupeř přidal 4 gól a to nás nabudilo. Ve vápně Hořepníku to bylo jako na střelnici, mohli jsme dát hromadu gólů ale obrana ve vápně a výborný gólman většinu šancí zpacifikovali. Domácí zároveň zlepšili kvalitu středové řady a brejky byly smrtonosnější než v prvním poločase. Hořepník nakonec o gól vyhrál, nicméně je vidět rozdílnost kvality na Vysočině. V plné sestavě bychom pravděpodobně nasypali pěkných pár navíc do rance:)

7.8.2018

1. přípravné utkání: 5.8.2018 od 15.00 hřiště Pojbuky
SK ZD Pojbuky - Sokol Mladá Vožice "B" 5:4(2:3)
B: 8. Zich, 42. Papež, 54. Křepelka, 58. Bouška, 88. Rathouský - 15.,24.,37. Svatek, 84. Dušek
Diváci: 40
Grof - Papež, Melichar, Dvořáček - Mikšík, Adam - Šedivý, Bouška, Marek - Křepelka, Zich
Střídali: Zamrzla, Rathouský, Buřič Da., Forejt

Klasické derby na rozehřátí. Vožice přijela s 22 hráči, my jsme nedali dohromady ani jedenáctku, takže jsme si vypůjčili 3 dobré playery od soupeře. Zápas se hrál ve vysokém tempu, byl dobrým testem na začátek přípravy. Vožice měla první poločas více ze hry, ale nebyla tak kvalitní na míči, jak jsme obvykle zvyklí. Chyby v rozehrávce byly na obou stranách, ale jelikož jsme se spíše zatáhli, po získání balón se otevíral prostor k brejkům. První poločas skončil výsledkem 2:3. Soupeř prostřídal většinu hráčů a to mělo vliv na kvalitu její hry. V druhém poločase jsme více drželi balón, zlepšili se individuálně a měli více ze hry. Taktika se obrátila, a do brejků chodili především hosté. Hezká přestřelka v perném počasí skončila naší výhrou. Velmi dobrý test na začátek.