5. přípravné utkání: 30.3.2019 od 15:30h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - Petrastav Radenín  11:2(7:1)
B: 1.,37.,45. Bouška, 21., 40., 62. Dvořáček, 5. Zich, 10. Šedivý, 51. Grof, 79., 87. Rathouský - 17., 81. Šalát
Diváci: 30
Novotný II - Papež, Melichar, Dvořáček - Másílko, Novotný I - Šedivý, Bouška, Filip - Křepelka M., Zich
Střídali: Grof, Rathouský, Kříž

Po odstoupení B týmu Veselí si náš tým v rámci zápasového rytmu pozval na domací hřiště tým Radenína. V utkání dominoval domácí tým, který se ujal vedení hned v 1. minutě, kdy se prosadil Bouška. V 5. minutě to bylo již 2:0, když se po Dvořáčkově centru z voleje prosadil Zich. V 11. minutě kopal Másílko rohový kop a jeho centr poslal do branky rybičkou Šedivý - 3:0. Hostům se povedlo snížit v 17. minutě, kdy se po chybě Pojbucké obrany prosadil hostující Šalát. V 21. minutě se odhodlal ke střele Dvořáček a hostující brankář si srazil míč do branky 4:1. V 25. minutě se dostal před hostujícího obránce Křepelka, ale jeho samostatný únik hostující brankář zneškodnil. Vedení 5:1 daroval domácím v 37. minutě hostující brankář, když přihrál přímo na nohu Boušky a ten neměl problém dopravit míč do sítě. Na 6:1 zvyšoval krásnou střelou v 40. minutě Dvořáček. Poločasové skóre završil v 45. minutě po Zichově centru střelou bez přípravy Bouška. Do 2. půle vyměnili hosté brankaře. Na 8:1 zvýšil v 51. minutě pěknou střelou Grof. V 62. minutě po rohovém kopu završil svůj první hattrick v kariéře Dvořáček - 9:1. V 77. minutě se mohl zapsat mezi střelce i střídající Kříž, ale brankář hostů zasáhl a míč vyrazil. V 79. minutě zvýšil křížnou střelou Rathouský na 10:1. Hosté se dočkali branky z ojedinělé akce v 81. minutě, když se prosadil opět Šalát. V 87. minutě uzavřel gólový účet zápasu Rathouský po pěkné kombinační akci z levé strany.

25.3.2019

4. přípravné utkání: 23.3.2019 od 15:00h hřiště Větrovy
SK Větrovy "B" - SK ZD POJBUKY  1:3(0:1)
B: 10.,73. Rathouský, 82. M. Křepelka
Diváci: 20
Novotný II - Papež, Zich, Dvořáček - Másílko, Novotný I - Šedivý, Bouška, Filip - Křepelka M., Rathouský

více info v průběhu týdne

17.3.2019

3. přípravné utkání: 16.3.2019 od 16:00h hřiště UMT Soukeník
SK ZD POJBUKY - Sokol Miličín 2:0(2:0)
B: 21. M. Křepelka z pen., 26. Šedivý
Diváci: 10
Novotný II - Papež, Melichar, Dvořáček - Novotný I, Mikšík - Šedivý, Bouška, Másílko - Zich, Grof

Střídali: M. Křepelka, Doležal, Rathouský, Kříž

Zápas se středočeským týmem je vždy oživením, jelikož kvalita tamních soutěží je na jiné úrovni. V naší sestavě se konečně sešlo více stabilních článků a bylo to znát na koplexnosti hry. Dobrá hra zezadu, stabilnější hra na míči a nižší hloubka hriště. Náš tým hrál daleko blíže u sebe, soupeř těžko vymýšlel jak proniknout do našich kompaktních řad. Více šancí bylo na naší straně. I když někteří fotbalisté na straně protivníka uměli skvěle s balónem, nehráli dostatečně týmově. Celkem překvapivě v poklidu jsme dokráčeli k vítězství.

11.3.2019

2. přípravné utkání: 10.3.2019 od 12:00h hřiště UMT Soukeník
SK ZD POJBUKY - Start Lukavec  2:4(0:1)
B: Rathouský, M. Křepelka z pen.
Diváci: 10
Novotný II - Papež, Melichar, Dvořáček - Másílko, Mikšík - Šedivý, Grof, Zamrzla - Křepelka M., Rathouský

Druhý přípravný zápas se odehrával v duchu mnoha absencí a deštivého počasí. Pokropená umělá tráva zrovna nenahrávala technické hře. V začátku utkání se náš tým hledal, taktika neexistovala. Všichni hráči běhali všude a nikde, tudíž rozhodovala spíše individální kvalita a ta byla na straně Lukavce. Bezpohlavnost ve vápně však hrála pré. My jsme těžili především ze ztrát a protiútoků, které často smrděli gólem, ovšem finální řešení pokulhávalo. Do druhého poločasu jsme šli s jednobrankovým mankem, více stmelení, což bylo znát v součinnosti všech řad. V určitých fázích jsme dominovali herně, nicméně efektivita chyběla a i přesto, že jsme vstřelili 2 branky, soupeř vyřešil své situace kvalitněji a zaslouženě vyhrál.

24.2.2019

1. přípravné utkání: 23.2.2019 od 18:30h hřiště UMT Kamenice nad Lipou
Sokol Hořepník - SK ZD POJBUKY  4:5(2:1)
B: 24.,90. M. Křepelka, 74.,77.(pen.) Šedivý, 69. Bouška
Diváci: 10
Bočan - Janů, Melichar, Dvořáček - Novotný I, Másílko - Papež, Bouška, Šedivý - Zich, Křepelka M.

V 1. přípravném utkání jsme nastoupili na umělce v Kamenici nad Lipou proti celku Sokola Hořepník. I přes absenci 6 hráčů, jsme odehráli dobrý zápas. Hořepničtí se dostali do vedení v 15. minutě, když vyběhnuvšího Bočana přehodil domácí útočník. Hosté se ale nevzdali a povedlo se jim vyrovnat v 24. minutě, když Novotného přihrávku poslal do branky Křepelka. Pojbuky mohl dostat do vedení Dvořáček, ale jeho hlavičku vykopli domácí z brankové čáry. Brankou poté neskončili, ani samostatný únik Boušky, ani přímočará akce zakončená Zichem do tyče. A tak přišel před poločasovou pauzou trest v podobě branky na 2:1 z pohledu domácích. Začátek druhé půle patřil Hořepníku, a odměnou jim byla po chybě Pojbucké obrany branka na 3:1. Hosté se však nevzdali a v 69. minutě se jim povedlo znížit, když Šedivého přihrávku přetavil v branku Bouška. Bohužel prakticky hned z rozhrávky si Hořepník vzal zpět 2brankové vedení, když utekl Hořepnický útočník a prostřelil Bočana. V 74. minutě snížil na 4:3 střelou na přední tyč Šedivý. V 77. minutě byl faulován v pokutovém území Bouška a penaltu s jistotou proměnil Šedivý. Když už se zdálo, že utkání skončí remízou prosadil se 90. minutě po Zichově centru kolenem Křepelka a uzavřel tak gólový účet zápasu.